Kapteeniston palsta

Kilpailukausi alkaa pian. Kauden kilpailukalenteri löytyy tästä linkistä. Yksittäisten kilpailuiden kilpailukutsut löytyvät netistä NexGolfin julkisesta kilpailukalenterista sekä klubitalon seinältä vähintään paria viikkoa ennen kilpailua. Julkisesta kilpailukalenterista voi jo nyt katsella usean kilpailun kutsuja. Kilpailukutsusta löytyy tietoa kilpailun ajankohdasta, sarjoista, pelimuodosta, kilpailumääräyksistä sekä ohjeet ilmoittautumiseen. Kaudella 2017 kaikki seuran kilpailut ovat ainoastaan omille jäsenille.

Kilpailuihin ilmoittaudutaan kilpailukutsun mukaisesti joko NexGolfissa omilla tunnuksilla tai caddiemasterille listaan. Lähtökohtaisesti jälki-ilmoittautuminen ei ole mahdolista mutta mikäli kilpailuun kuitenkin mahtuu, voidaan myös jälki-ilmoittautuneita ottaan mukaan. Päätöksen tekee kilpailun johtaja. NexGolfista kilpailut löytyvät kirjautumisen jälkeen etusivulta oheisen kuvan mukaisesti:

Sieppaa

Kunkin kilpailun kilpailumääräykset eli kisakohtaiset säännöt selviävät kilpailukutsusta sekä kilpailupäivänä pidettävässä infotilaisuudessa. Lisäksi seuran yleiset kilpailumääräykset ovat soveltuvin osin voimassa kaikissa seuran kilpailuissa. Yleisissä kilpailumääräyksissä kerrotaan mm. tasoituksesta, peruutuksista ja poisjäänneistä, kilpailumaksusta, lähtöajoista, kilpailun toimihenkilöistä, poikkeustilanteista esim. pelin keskeyttämisestä ukonilman vuoksi, pelaajan omasta kilpailun keskeyttämisestä, pelinopeuden valvonnasta, tasatilanteiden ratkaisusta sekä kilpailuiden tuloksien julkistamisesta ja palkintojenjaosta. Kilpailumääräyksiin kannattaa tutustua ennen kilpailukauden alkua. Lisäksi kentän paikallissäännöt on hyvä pitää mielessä.

Kilpailutoimintaan sekä esimerkiksi sääntöihin liittyen voi kääntyä kapteenin puoleen. Vastaan mielellään kaikenlaisiin kyselyihin.

Ajanvaraus

Aukioloajat

Klubi:

Suljettu.

 

Kentät:

Suljettu. 

Kausikorttilaiset voivat pelata kunhan maa ei ole jäässä.

 

Range ja lähipelialueet:

Suljettu.


  

Pirkanmaan Golf ry.


Liity jäseneksi ›

Tykkää Facebookissa ›

Seuran yhteystiedot

Lue Citygolfia Messukylässä-lehti

citygolf 2


juniortoiminnan laatuseura highres RGB pieni