Pirkanmaan Golf ry

Pirkanmaan Golf ry. on golfseura, joka toimii Golfkeskus Oy Messukylän hallinnoimalla ja hoitamalla kentällä Tampereen Messukylässä.

Seura perustettiin vuonna 1991 ja se on Suomen Golfliiton jäsen.

Aktiivisia golfareita seurassa on yli 1300. Seuraan otetaan edelleen uusia jäseniä. Tietoja jäseneksi liittymisestä täältä.

Yhteystiedot

Pirkanmaan Golf ry.
Kivikirkontie 23
33700 TAMPERE

Caddiemaster:
050 564 9994


 

Puheenjohtaja

Janne Riitakorpi
050 437 9729

 SMK1785 1 3

 

Sihteeri

Hannu Kangastie
0400 954 726
hannu@pelastusneuvonta.fi

Hannu

 

Hallituksen jäsenet 2024:

 

Janne Riitakorpi (pj.)

050 437 9729
janne.riitakorpi@gmail.com 

 

Jarkko Svahn (vpj.)

0400 636 926


Hannu Kangastie

0400 954 726

hannu@pelastusneuvonta.fi


Riitta Pouttu

050 592 8209

riitta.k.pouttu@gmail.com


Tuija Saari Isique

050 309 1517
tuija.isique@elisanet.fi


Teemu Kankaanranta

050 428 2027
teekanka@gmail.com

 


 

Kapteeni

Jussi Pouttu

050 353 9394
jppouttu@hotmail.com

Pouttu Jussi 22634 refStudiotorkkeli


Ladykapteeni

Rauha Davidsson

045 871 1299
rauha.davidsson@gmail.com

IMG 20231027 WA0003


Seuran toimikunnat ›


 

Golfkeskus Oy Messukylä

 

Kenttäyhtiön henkilökunta

Ajanvaraus

tee logo


Aukioloajat

Toimisto:

Ma-Pe 8-21
La 8-19
Su 8-21
 

Kentät:

Avattu.
 

Range:

Ma-Pe 8-21
La 8-19
Su 8-21
 


  

Pirkanmaan Golf ry.

 

Liity jäseneksi ›

Tykkää Facebookissa ›

Seuran yhteystiedot

Lue Citygolfia Messukylässä-lehti

lehti kansi 2023

Anna palautetta seuratoiminnasta › 


Anna hyvän kiertää!

Käytettyjen golfvälineiden välityspalvelu Messukylässä

601ecaa2f742ffb77feaafcab1db6897 300.87121212121x169

 

Instagram