Jäseneksi Pirkanmaan Golfiin!

Etsitkö hyvää seuraa? Miksi kannattaa liittyä meille? Me kerromme monta hyvää syytä.

 • Mukavaan ja rentoon seuraan on helppo tulla.
 • Aktiivinen seura tarjoaa paljon toimintaa kaiken ikäisille jäsenille.
 • Peliaikoja saa joustavasti ilman jonotusaikoja.
 • Huippusuosittu range, 9- reikäinen par 3-kenttä sekä täysimittainen, 9-reikäinen kenttä
 • Kilpailut järjestetään vain seuran jäsenille, muutama kilpailu avoinna kaikille.
 • Hauskat ja suositut pelimatkat kauden aikana, vain jäsenille.
 • Jäsenille edullisemmat Green Fee ja pelikausimaksut Messukylän kentille
 • Vireä kenttä on - ja pysyy jatkossakin - mukavan lähellä tamperelaista.

Reilu LIITTYMISTARJOUKSEMME 2019 sisältää seuraavat edut:

 • Liittymisen ilman liittymismaksua
 • 1 kpl ilmainen green fee par 3-kentälle (arvo 13 €)
 • Golflehden sekä golfliiton vakuutukset ja muut jäsenedut
Lisäksi valinnaisena ajankohtana (järjestetään kerran kuukaudessa, ilmoittautuminen caddiemasterille):

 • Ilmaisen 1,5 tuntia kestävän pro Anu Alpin ryhmäopetuksen (arvo 30 €)
 • Ilmaisen ohjatun tutustusmiskierroksen Par-3 kentälle (arvo 13 €)

Etujen arvo yht. 56 €

 

   Liity jäseneksi        ICON Facebook

 

pirkanmaan golf pienempi Ajankohtaista

Pirkanmaan Golf järjesti kesällä 2017 ensimmäistä kertaa koskaan kehitysvammaisille nuorille tarkoitetun oman alkeisryhmän. Ohessa Aamulehden tekemä video ryhmästä.

 

Kaudelle 2018 toimintaa kehitetään ja laajennetaan. Tammikuussa aloitetaan talviharjoittelu Golf Daddyn harjoitteluhallilla Messukylässä. Käymme kerran kuukaudessa harjoittelemassa tammi-huhtikuun ajan. Tavoitteena on aktivoida ryhmä' ennen varsinaisen ulkokauden alkua. Mahdollisesti kevättä kohden harjoitusvuoroja tulee olemaan tiiviimmin.

Harjoituksiin toivotaan avustajaa mukaan kaikille niille ketkä sitä tarvitsevat. Hallilla on myös muita pelaajia joten turvallisuuden suhteen on oltava tarkkana ja noudattaa ohjeita.

Talviharjoitusten ajankohdat:

 • Keskiviikko 10.1. klo 16.15 - 17.30 (ensimmäisellä kerralla aikaisempi aloitusaika)
 • Keskiviikko 14.2. klo 16.30 - 17.30
 • Keskiviikko 14.3. klo 16.30 - 17.30

Ensimmäisellä harjoituskerralla 10.1. olkaa paikalla jo klo 16.15 jotta infolle riittää aikaa, lyöntivuoro alkaa klo 16.30. Muutenkin paikalle aina hyvissä ajoin. Mukaan sisäurheiluvarustus (halli on lämmitetty) sekä puhtaat kengät. Ulkokengät on vaihdettava ennen harjoituksia. Hallilta löytyy pukuhuoneet sekä kahvio. Tuomme paikalle lainamailoja käytettäväksi mutta mikäli sinulla on omat mailat ja golfbägi, ota ne mukaan. Harjoitteita tehdään rennossa ja positiivisessa ilmapiirissä ja kaikki pääsevät lyömään niin pitkiä lyöntejä kuin kokeilemaan lähipeliä. Talviharjoittelu on osallistujille täysin ilmaista.

Toukokuussa aloitamme viikoittaisen harjoittelun ulkona golfkentällämme Messukylässä. Viikoittaisia harjoituksia vetää ammattilaisopettaja Anu Alppi. Kesän aikataulu ilmoitetaan kevään aikana.

Viikoittaisten harjoitusten lisäksi järjestämme loppukesästä päiväretken lähialueen kentälle, jossa pelataan muutama väylä ja ruokaillaan. Käymme myös muutaman kerran kesän aikana pelaamassa Par-3 kentällämme Messukylässä.

Kehitysvammaisten nuorten ryhmä on kaikille osallistujille ilmainen. Aikaisempaa kokemusta golfista ei vaadita. Meiltä löytyy lainamailat ja välineet. Mikäli innostus lajiin puhkeaa, suosittelemme omien mailojen ja bägin hommaamista. Tarjoamme osallistujille myös ilmaisen mahdollisuuden suorittaa Green Card kauden aikana sekä liittyä seuran jäseneksi ilman liittymismaksua pelkällä jäsenmaksulla.

"Haluamme panostaa kehitysvammaisiin nuoriin kahdesta syystä. Ensinnäkin haluamme olla mukana tarjoamassa monipuolisia urheilumahdollisuuksia kehitysvammaisille. Golfin parissa tulee paljon positiivisia onnistumisen kokemuksia sekä mahdollisuuksia haastaa itseään kehittymään. Toisekseen haluamme mainostaa lajiamme sekä erityisesti seuraamme uudelle käyttäjäryhmälle. Pirkanmaan Golf Messukylässä Tampereella toivottaa kaikki tervetulleeksi golfin pariin."

---------------

Lisätietoa ja ilmoittautumiset:

Janne Riitakorpi

050-43797929

18582608 1037923366340005 6344759891236239443 n(2)

20170621 171716

20170621 173455

Ajankohtaista

Ajanvaraus

Aukioloajat

Klubi:

Suljettu

 

Kentät:

Suljettu 

 

Range ja lähipelialueet: 

Suljettu


  

Pirkanmaan Golf ry.


Liity jäseneksi ›

Tykkää Facebookissa ›


juniortoiminnan laatuseura highres RGB pieni