Jäseneksi Pirkanmaan Golf -seuraan!

Etsitkö hyvää seuraa? Miksi kannattaa liittyä meille? Me kerromme monta hyvää syytä.

  • Lämminhenkiseen seuraan on helppo tulla.
  • Aktiivinen seura tarjoaa paljon toimintaa kaiken ikäisille jäsenille.
  • Peliaikoja saa joustavasti ilman pitkiä jonotusaikoja.
  • Kilpailut järjestetään vain seuran jäsenille.
  • Useita hauskoja ja huippusuosittuja pelimatkoja kauden aikana, vain jäsenille.
  • Jäsenille edullisemmat Green Fee maksut
  • Vireä kenttä on - ja pysyy jatkossakin - mukavan lähellä tamperelaista.

Reilu LIITTYMISTARJOUKSEMME sisältää seuraavat edut:

  • Liittymisen ilman liittymismaksua
  • 1 kpl ilmainen green fee par 3-kentälle.
  • Ilmaisen 1,5 tuntia kestävän pro Anu Alpin koulutuksen.

 

   Liity jäseneksi        ICON Facebook

 

pirkanmaan golf pienempi Ajankohtaista

Seuraava kuukausikilpailu pelataan lauantaina 21.7. klo 9 alkaen. Pelimuotona suosittu Narukisa.

Kukin pelaaja saa puolikkaan pelitasoituksensa (slope) määrittämän metrimäärän narua eli esim. pelitasoituksella 15 pelaava saa 7,5 metriä narua. Narun pituus pyöristetään aina 0,5m tarkkuudella ja narua ei jaeta kenellekään enempää kuin 18m.

Pelin aikana pelaaja saa siirtää ja parantaa pallonsa paikkaa käyttämällä narua. Aina kun pelaaja siirtää palloaan, narusta leikataan siirretyn matkan verran pois. Narua käyttämällä palloa voidaan siirtää esim. reikään, lähemmäksi reikää, esteestä tai kentän ulkopuolelta takaisin pelialueelle tai raffista väylälle. Naru mitataan pallon ulkoreunasta siihen pisteeseen mihin pallo halutaan siirtää. Reiän tapauksessa mitataan reiän reunasta pallon reunaan. Pallo on tunnistettava sekä nähtävä esim. vesiesteessä, jotta narua voidaan käyttää.

Pelaajan tulos on hänen lyöntimääränsä. Käyttämättömästä narusta ei hyvitetä pelaajaa. Kilpailussa on voimassa normaalit golfin säännöt, paikallissäännöt sekä seuran yleiset kilpailumääräykset. Muista varata sakset mukaan narun leikkaamiseksi. Pelaajien narut jaetaan ennen kilpailua.

Lisätietoa kilpailukutsusta

Ilmoittautuminen caddiemasterille listaan tai omilla tunnuksilla NexGolfissa torstaihin 19.7. klo 16 mennessä.

Ajankohtaista

Ajanvaraus

Aukioloajat

Klubi:

Suljettu

 

Kentät:

Suljettu 

 

Range ja lähipelialueet: 

Suljettu


  

Pirkanmaan Golf ry.


Liity jäseneksi ›


juniortoiminnan laatuseura highres RGB pieni