Jäseneksi Pirkanmaan Golf -seuraan!

Etsitkö hyvää seuraa? Miksi kannattaa liittyä meille? Me kerromme monta hyvää syytä.

  • Lämminhenkiseen seuraan on helppo tulla.
  • Aktiivinen seura tarjoaa paljon toimintaa kaiken ikäisille jäsenille.
  • Peliaikoja saa joustavasti ilman pitkiä jonotusaikoja.
  • Kilpailut järjestetään vain seuran jäsenille.
  • Useita hauskoja ja huippusuosittuja pelimatkoja kauden aikana, vain jäsenille.
  • Jäsenille edullisemmat Green Fee maksut
  • Vireä kenttä on - ja pysyy jatkossakin - mukavan lähellä tamperelaista.

Reilu LIITTYMISTARJOUKSEMME sisältää seuraavat edut:

  • Liittymisen ilman liittymismaksua
  • 1 kpl ilmainen green fee par 3-kentälle.
  • Ilmaisen 1,5 tuntia kestävän pro Anu Alpin koulutuksen.

 

   Liity jäseneksi        ICON Facebook

 

pirkanmaan golf pienempi Ajankohtaista

Messukylässä suoritettiin kaudella 2018 hyvä määrä Green Cardeja: yhteensä 148 kappaletta.

Kuten oheisesta golfliiton tilastosta voi havaita, määrä oli kärkipäätä valtakunnallisesti. Olimme melkein kymmenen eniten Green Cardeja myöntäneen seuran joukossa. Onnittelut ja kiitos pro Anu Alpille! Lisäksi junioreiden ohjaaja Kimmo Saarelalle joka vastaanotti junnujen alkeisryhmän kortit.

 

46679849 1421103478021990 8732180644668375040 n

 

Tilasto oli osa Golfliiton liittokokouksessa jaettua materiaalia. Kokouksessa Pirkanmaan Golfia edusti puheenjohtaja. 

Messukylässä Green Cardinsa suorittaneista noin puolet liittyivät myös seuran jäseneksi. Osuus kasvaa noin 2/3 kun otetaan huomioon vain ne jotka suorittivat Messukylässä sekä alkeiskurssin että Green Cardin. Nämä ovat kelpo osuuksia.

Opetus- ja koulutustoiminta on Messukylässä erinomaisella tasolla. Tästä on hyvä lähteä kohti ensi kautta jolloin tavoitteena on osuuksien ja määrien parantaminen entisestään. Seura tulee panostamaan jäsenhankintaan myös erilaisilla tarjouksilla, kampanjoilla sekä hankkeilla.

Tervetuloa aloittamaan golfin harrastus Messukylään! Meidän harjoitusalueilla puitteet ovat erinomaisessa kunnossa ja kaksi erilaista kenttää tarjoavat kaikille sopivasti haastetta omaan makuun. 9 reikäinen Par-3 kenttä on laadultaan Suomen parhaimmistoa.

 

 

Ajankohtaista

Ajanvaraus

Aukioloajat

Klubi:

Suljettu

 

Kentät:

Suljettu 

 

Range ja lähipelialueet: 

Suljettu


  

Pirkanmaan Golf ry.


Liity jäseneksi ›


juniortoiminnan laatuseura highres RGB pieni