Jäseneksi Pirkanmaan Golf -seuraan!

Etsitkö hyvää seuraa? Miksi kannattaa liittyä meille? Me kerromme monta hyvää syytä.

  • Lämminhenkiseen seuraan on helppo tulla.
  • Aktiivinen seura tarjoaa paljon toimintaa kaiken ikäisille jäsenille.
  • Peliaikoja saa joustavasti ilman pitkiä jonotusaikoja.
  • Kilpailut järjestetään vain seuran jäsenille.
  • Useita hauskoja ja huippusuosittuja pelimatkoja kauden aikana, vain jäsenille.
  • Jäsenille edullisemmat Green Fee maksut
  • Vireä kenttä on - ja pysyy jatkossakin - mukavan lähellä tamperelaista.

Reilu LIITTYMISTARJOUKSEMME sisältää seuraavat edut:

  • Liittymisen ilman liittymismaksua
  • 1 kpl ilmainen green fee par 3-kentälle.
  • Ilmaisen 1,5 tuntia kestävän pro Anu Alpin koulutuksen.

 

   Liity jäseneksi        ICON Facebook

 

pirkanmaan golf pienempi Ajankohtaista

Pirkanmaan Golfin junioritoiminnan vetovastuu on siirtynyt Teemu Kankaanrannalle. Teemu valittiin syyskokouksessa uutena jäsenenä seuran hallitukseen ja hän otti vastuulleen seuran puheenjohtajaksi valitulle Janne Riitakorvelle kuuluneen juniorivastaavan tehtävän. 

Janne toimi junnuvastaavana viimeiset neljä kautta. Nyt on mainio hetki siirtää vastuu hyvässä mallissa olevasta junioritoiminnastamme uusiin käsiin. Uudet toimihenkilöt tuovat aina mukanaan uusia ajatuksia ja toiminta kehittyy. Teemu on ollut pitkään toiminnassa mukana junioreiden valmentajana joten hänellä on hyvä näkemys siitä miten junioritoimintaamme täytyy lähteä viemään tästä eteenpäin.

Seuran junioritoimikunnassa on hyvä tekemisen meininki ja on hienoa että meillä on pitkään toimineita ohjaajia aktiivisesti toiminnassa mukana. Isot kiitokset vastuuvalmentaja Kimmo Saarela ja muut valmentajamme Timo Saarela, Tuomo Nieminen ja Hanna Matilainen. Lisäksi kiitos pro Anu Alpille kilparyhmän ja nuorten erityisgolfryhmän vetämisestä. Junioritoimikuntaan tarvitaan kuitenkin koko ajan lisää ohjaajia joten tervetuloa kiinnostuneet mukaan ensi kaudeksi tai jo talvikaudella!

Kauden päätyttyä Janne perehdytti Teemun juniorivastaavan tehtävään ja palaverit ajankohtaisista asioista pidettiin. Tällä hetkellä työn alla on marraskuussa käynnistyvän junioreiden talviharjoittelukauden suunnitteleminen sekä golfliiton junioritoiminnan laatuseura-prosessin vieminen loppuun. Olemme viimeisen vuoden ajan kehittäneet junioritoimintaamme systemaattisesti golfliiton laatuseurajärjestelmän puitteissa.

Junioreiden talviharjoittelun ajankohdista ja käytänteistä infotaan tarkemmin lähiviikkojen aikana.


Junioritoimintaan liittyvissä kysymyksissä ota yhteyttä:

Teemu Kankaanranta (juniorivastaava)

050 428 2027
teekanka@gmail.com

 

Ajankohtaista

Ajanvaraus

Aukioloajat

Klubi:

Suljettu

 

Kentät:

Suljettu 

 

Range ja lähipelialueet: 

Suljettu


  

Pirkanmaan Golf ry.


Liity jäseneksi ›


juniortoiminnan laatuseura highres RGB pieni